Wymień kocioł węglowy na gazowy i wnioskuj o dofinansowanie!

 

Mieszkasz na terenie gminy Czechowice-Dziedzice?

Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem budynku jednorodzinnego?

Posiadasz kocioł węglowy i chciałbyś go wymienić na bardziej ekologiczny, ale uważasz, że to zbyt kosztowne?

Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, nie zwlekaj!

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice na rok 2019”.

Możesz uzyskać dofinansowanie w wysokości 60% kosztów kwalifikowanych!

Nie wiesz, jak się za to zabrać? Potrzebujesz porady i pomocy przy wypełnianiu wniosku?

To żaden problem – zgłoś się do specjalisty!

Firma ABIT – Nowoczesne Instalacje w Budownictwie z siedzibą w Czechowicach – Dziedzicach ma wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Jesteśmy licencjonowanym serwisem Immergas, zapewniamy wysokiej klasy oryginalne produkty i materiały, a na wykonane przez nas projekty udzielamy wieloletniej gwarancji. Z nami masz pewność, że Twoja inwestycja zostanie zrealizowana sprawnie i fachowo, z najwyższą starannością oraz z dbałością o każdy szczegół.

– Doradzimy i pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku oraz skompletowaniu wymaganej dokumentacji.

– Pomożemy Ci wybrać kocioł gazowy optymalnie dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb.

– Zrealizujemy dla Ciebie wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy.

Osoby nieposiadające przyłącza gazowego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze celem zainstalowania w budynku jednorodzinnym pompy ciepła.

Pamiętaj, termin składania wniosków upływa 19 kwietnia 2019! Nie przegap okazji i zadzwoń do nas już dziś.

Bądź EKO i zadbaj o zdrowsze powietrze dla siebie, swoich dzieci i wnuków.

Przedstawiamy Państwu bieżący podgląd pracy elektrowni.

Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój, Polska
Moc instalacji: 2,600 kWp
Produkcja roczna: ok. 2 600 kWh (1 000 kWh/kWp)
Redukcja emisji CO2: ok. 1,8 ton rocznie
Moduły: Boviet
Komunikacja: SMA Webconnect
Falownik: Sunny Boy 2.5 1VL-40

MŁODE POKOLENIE ANGAŻUJE SIĘ W PROEKOLOGICZNE PROJEKTY

 

Specjalista ds odnawialnych źródeł energii z firmy ABIT Władysław Krawczyk na zaproszenie licealistów wziął udział w wykładzie poświęconym tej tematyce.

Wykład o znamiennym tytule „Odnawialne źródła energii – przyszłość XXI wieku” został wygłoszony w poniedziałek 14-go maja w auli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Został on przygotowany przez grupę uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej w ramach ich udziału w kampanii „Zwolnieni z Teorii”. Wśród głównych wątków poruszonych podczas wykładu połączonego z prezentacją znalazły się zagadnienia związane z energią wiatru, energią wodną, energią geotermalną oraz energią słoneczną.

Projekt społeczny przygotowywany przez bielskich licealistów w ramach kampanii jest związany z zaprojektowaniem i umiejscowieniem w centrum Bielska-Białej drzewka solarnego, które będzie umożliwiało m.in. ładowanie telefonów, laptopów oraz innych prywatnych urządzeń elektronicznych, jak również skorzystanie z darmowego WI-FI.

Młodym pomysłodawcom udało się zaangażować w projekt kilka znanych bielskich firm, które udzieliły im wsparcia finansowego oraz merytorycznego. – Cieszę się, że młode pokolenie angażuje się w projekty proekologiczne – rzekł pan Władysław tuż po zakończonym wykładzie, podczas którego wyjaśnił zgromadzonym w auli słuchaczom zasady działania systemów fotowoltaicznych oraz przedstawił korzyści płynące z ich stosowania. – Podobne inicjatywy nie tylko wspierają promowanie rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii, ale także uczą młodzież innowacyjnego podejścia, przedsiębiorczości, zaradności i wrażliwości społecznej.

Pan Władysław, oprócz udziału w wykładzie, swoją wiedzą i ponad 20-letnim doświadczeniem w branży wspiera młody zespół społeczników w dalszej realizacji projektu. Firma ABIT, która objęła projekt patronatem merytorycznym, życzy młodym pasjonatom powodzenia, samych sukcesów oraz kolejnych ciekawych pomysłów na kampanie społeczne!